CounterStrike.info.pl

Baza Wiedzy, Poradniki, Instrukcje Counter Strike Global Offensive

Info

Prace nad stroną, plany na 2021 i kilka szczegółów o przyszłości projektu

Jaki był rok 2020 wiemy chyba wszyscy – pandemia, kłopoty z lockdownami, stanie w kolejkach pod biedronką, godziny dla seniorów i wiele innych ciekawostek. Wielu z nas musiało dostosować się do życia w nowych realiach – praca w nowych warunkach sanitarnych, wyjście z domu tylko w maseczce, ograniczenie kontaktu ze znajomymi i rodziną. Najgorsze jednak jest to, że wielu z nas przez koronawirusa musieli pożegnać się z bliskimi. Wszystko to sprawiło, że przez te kilka tygodni (lub nawet miesięcy) skupiłem się na pracy i stworzeniu bezpiecznego zaplecza w tych ciężkich czasach. W chwili obecnej czuję się pod tym kątem bezpiecznie i chcę ponownie wrócić do tworzenia na stronie.

 

 

Rozwój strony

Najważniejszy aspekt, na którym chciałbym się skupić to rozwój strony pod kątem dostępności materiałów, prędkości działania i oczywiście identyfikacji wizualnej. Obecny wygląd strony został zaprojektowany przeze mnie dwa lata temu w oparciu o ówczesną wiedzę i umiejętności. Przyznam, że choć nie jest najgorzej to zdecydowanie wiele można na tym polu poprawić. Chciałbym, aby strona działała zdecydowanie szybciej, grafiki były zoptymalizowane a do tego celem jest wprowadzenie na stronę trochę życia – szybkie reakcje, łatwe komentowanie i udostępnianie materiałów, częste publikacje w Social Mediach i wiele więcej. Oczywiście wszystkiego tego praktycznie nie da się zrobić samemu (mając jeszcze na głowie pracę na etacie). Tutaj wjeżdża kolejny punkt programu.

 

Poszukiwania redaktorów

Do tej pory strona działała tylko i wyłącznie wtedy, kiedy sam osobiście usiadłem do komputera, napisałem i opublikowałem materiał. Nie twierdzę oczywiście, że to coś złego dla mnie. To zdecydowanie coś złego dla czytelników! Kłopoty po mojej stronie (brak czasu, obłożenie pracą a nawet awaria sieci) automatycznie powoduje, że na stronie nie pojawia się nowy content. Chciałbym tego uniknąć i w tym celu będę szukał do współpracy dwóch osób:

Newsreporter – Osoba odpowiedzialna za wyszukiwanie, redagowanie i publikowanie newsów na temat CS:GO, Valve, Source’a i wszystkiego co związane z CS-em.

Turniejowiec – Osoba odpowiedzialna za wyszukiwanie, redagowanie i publikowanie informacji o zbliżających się lub trwających turniejach CS:GO.

Po mojej stronie pozostanie tworzenie materiałów poradnikowych, opisy aktualizacji oraz tworzenie wpisów informacyjnych. W takim składzie zdecydowanie łatwiej będzie prowadzić portal i przebić się do świadomości czytelników. Da to również gwarancję tego, że po wejściu na stronę każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego do przeczytania / obejrzenia.

 

Co mam z tego pisania?

Wiele osób zadaje mi pytanie – “Seba, co To w ogóle masz z tej strony?”. Niestety na chwilę obecną jedyne co mogę odpowiedzieć to “Satysfakcję”. Jeśli ktokolwiek myśli, że zmonetyzowanie strony to taka łatwa rzecz to tutaj chciałbym wyprowadzić z błędu. Wielkie portale które kręcą miliony odsłon dziennie tak napompowały bańkę rozliczeń reklamowych, że strona CounterStrike.Info.pl w ciągu miesiacu zarabia na reklamach UWAGA – 10,00 zł miesięcznie (w sumie dopiero ostatni miesiąc dał 10,00 zł, poprzednio zdarzało się nawet 0,50 zł miesięcznie).

Dodatkowo program AdSense działa w taki sposób, że dopiero po osiągnięciu zarobku w wysokości około 300,00 zł możliwe jest wypłacenie środków. Od początku działania strony zarobiła ona całe 21,59 zł, jeśli tendencja się utrzyma to już w 2023 roku wypłacę pierwsze 300,00 zł!

Nie odbieram tego jednak jako porażki a jako stopniową naukę i jestem przekonany, że po ulepszeniu strony, nawiązaniu współpracy z kilkoma osobami oraz rozesłaniu zapytań o kampanie reklamowe strona będzie w stanie jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

 

Dzisiaj, jutro, pojutrze

Plan jest więc następujący – dzisiaj biorę się za materiały na stronie, zacząłem także streamować CS-y na twitchu (https://www.twitch.tv/counterstrikeinfopl). Po ulepszeniu samej strony i znalezieniu ludzi do współpracy zabieram się za porządne kampanie reklamowe, dzięki którym będę miał dla Czytelników jeszcze lepsze materiały.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel i główny redaktor CounterStrike.info.pl. Około 2000h doświadczenia w CS:GO, drugie tyle przy oglądaniu turniejów on-line jak i na żywo. Matchmaking - MG-MGE, Skrzydłowy - LE-LEM.