CounterStrike.info.pl

Baza Wiedzy, Poradniki, Instrukcje Counter Strike Global Offensive

Turnieje Globalne Ważne info

Zwycięstwo Anonymo w meczu otwierającym Flashpoint 3

Stało się! Mimo totalnego walca NIP przetoczonego przez Anonymo na pierwszej mapie Polacy podnieśli się i wyciągnęli pojedynek na 2:1 odsyłając Ninjas In Pyjamas do dolnej drabinki. Wszystko to odbyło się niestety w atmosferze nerwów i negatywnych emocji spowodowanych problemami NIP z połączeniem do serwera. Szczegóły oczywiście poniżej.

 

Mecz, o którym mowa został rozegrany w ramach prestiżowego turnieju Flashpoint 3, w którym oprócz porządnej nagrody finansowej do zgarnięcia są punkty RMR, umożliwiające zakwalifikowanie się na nadchodzącego Majora. Już przed meczem okazało się, że zawodnicy NIP mają problemy z połączeniem sieciowym i występują u nich packet-loss’y na poziomie 30-40%. Zaproponowali organizatorom zmianę serwerów na inne niż te, udostępniane przez Faceit, co zostało zaaprobowane także przez Anonymo. Ostatecznie jednak odgórny przykaz od organizatorów Flashpoint 3 wymusił na zawodnikach obu stron grę na wskazanym serwerze. Jak to się skończyło wiemy już wszyscy – 3:15 na Overpass, 16:13 na Nuke oraz 19:17 na Mirage.

Z jednej strony cieszę się, że Anonymo pokazało klasę i zdobyło zwycięstwo w tym meczu otwierającym, z drugiej strony jestem trochę rozczarowany, że zwycięstwo zostało umniejszone przez zgłoszone przez NIP problemy z serwerem. Dla nas, Polaków, najważniejsze jest jednak w tym momencie to, że Anonymo zostaje w górnej drabince i walczy dalej o półfinał. Na całe szczęście organizacja Ninjas In Pyjamas nie ma absolutnie żadnych pretensji do organizacji Anonymo, gdyż Ci z chęcią chcieli przystać na propozycję NIP, jaką było przejście na inny serwer, a cały hejt spłynął tutaj na organizatorów turnieju. Ciekawe jak będą wyglądały kolejne pojedynki NIP…

Wracając jednak do samego pojedynku – początek był dla Anonymo zdecydowanie horrorem. Oprócz pięknej rundy pistoletowej Polacy nie pokazali na Overpass praktycznie nic, co mogłoby ich obronić przed falą krytyki. jedynym argumentem może być tutaj fakt, że żadna drużyna nie może być najlepsza na wszystkich mapach i Overpass po prostu nie jest mocną stroną Anonymo. Na kolejnych mapach było już zdecydowanie lepiej i po bardzo wyrównanym pojedynku Polacy zatryumfowali z niewielkim zapasem punktów. Ostatnia mapa była chyba najbardziej emocjonująca. Szala zwycięstwa przechylała się praktycznie co rundę, gdzie niespodziewanie udawało się wygrać rundy ekonomiczne lub złapać przeciwników w dziwnych miejscach na mapie. Ostatecznie jednak po zwycięstwo (choć po dogrywce, ale jednak) sięgnęli gracze Anonymo.

MVP pojedynku został Mynio, który nie dość, że wspaniale poprowadził grą Anonymo, to dodatkowo wykręcił największą ilość fragów na serwerze prześcigając nawet device’a. Osobiście uważam, że zdecydowanie zapracował na to wyróżnienie.

Kolejny pojedynek Anonymo zostanie rozegrany w czwartek, 20 maja o godzinie 21:00. Całe spotkanie będzie można oglądać poprzez transmisję na Twitch oraz YouTube na oficjalnych kanałach Flashpoint:

Twitch.tv – Flashpoint

YouTube.com – Flashpoint

Bardzo możliwe, że o komentowanie pokusi się także Piotr “izak” Skowyrski, lecz tutaj polowanie na polskojęzyczny komentarz zostawiam już wam. Od siebie podrzucam link do strony pojedynku na HLTV: https://www.hltv.org/matches/2348444/anonymo-vs-funplus-phoenix-flashpoint-3.

 

To już czas, to już pora – Anonymo na Majora!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel i główny redaktor CounterStrike.info.pl. Około 2000h doświadczenia w CS:GO, drugie tyle przy oglądaniu turniejów on-line jak i na żywo. Matchmaking - MG-MGE, Skrzydłowy - LE-LEM.